Medzinárodné majstrovstvá TOB zmiešaných dvojíc 2024

V sobotu 27.4.2024 sa uskutočnili na Slovensku, konkrétne v Podhájskej, historicky prvé medzinárodné majstrovstvá TOB zmiešaných dvojíc (dievča + chlapec).
Po predchádzajúcich pomerne chladných dňoch však v tento deň bolo počasie ideálne na preteky a slovenskej reprezentácií sa podarilo získať celkovo 7 medailí.
 
V kategórií do 20 rokov (súčet rokov oboch pretekárov) si zlato odniesli Alžbeta Chovaňáková s Michalom Ondrušekom (Priatelia Kysúc). V rovnakej kategórií získali bronzovú medailu
Zoja Jurkuláková s Jonášom Kertysom (KST Námestovo).
 
V kategórii do 30 rokov rokov zlatú priečku obsadili súrodenci z Častej, Gréta a Matej Dominikoví (Karpatski vlci Častá), ktorí ako jediní zo slovenskej výpravy zvládli trať prejsť bez získania čo i len jednej trestnej minúty za čo im patrí obrovská gratulácia. Striebro získali Agáta Sýkorová so Samuelom Vlčekom (Priatelia Kysúc) a do tretice v rovnakej kategórii bronz vybojovali Sofia Horváthová s Adamom Arpášom (ZŠ Bátovce).
 
V kategórií 30-70 rokov získali striebornú medailu Diana Maxianová s Filipom Maxianom (Priatelia Kysúc)
Rovnako tak 2.priečku obsadili aj v najskúsenejšej kategórií nad 70 rokov Mária Maxianová s Tomášom Dominikom (Priatelia Kysúc/Karpatski vlci Častá).
 
Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme a tešíme sa, že všetci si preteky užili, nestratili a nezranili sa. Rozhodcom, staviteľom tratí, počtárom a všetkým, ktorí sa akokoľvek podujali pri organizovaní patrí veľké poďakovanie.
 

Fotogaléria